Bitcoin ETF. Co je to? A proč se o něm všude mluví? 🤔

MW-FG558_bitcoi_20170224113208_ZH

Zdravím všechny, jak se máte? 😊

V poslední době jste mohli slyšet ze všech stran o tzv. „Bitcoin ETF“. Ale co to vůbec je? A co to pro nás znamená? To si dneska povíme!

 

Co je to ETF?

ETF je zkratkou pro Exchange Traded Funds. To nám ale nic moc neříká. Ve své podstatě si ETF můžeme představit jako JoJo Mixle Pixle. Obal těchto bonbonů sdružuje výběr oblíbených sladkostí a my si tedy nemusíme kupovat každé balení zvlášť, ale můžeme koupit pouze tento balíček a dostaneme od každého druhu bonbónu trochu.

Co je to ETF

Zdroj obrázku: dovezieme.sk

Ok teďka trošku seriózněji. ETF je fond, který se může obchodovat na burze stejně jako akcie. Rozdíl je ale v tom, že ETF sdružuje desítky až stovky různých akcií, které často kopírují daný index. Index je ve svém jádru pouze určité číslo, která nám říká, jak si určitý trh zrovna vede.

To tedy znamená, že pokud já nakoupím například ETF MSCI World, tak získám jediným nákupem portfolio více než 900 akcií. Samozřejmě nebudu vlastnit celé tyto akcie, ale budu mít zainvestováno do tohoto daného odvětví.

Více o ETF naleznete zde.

 

Co je to Bitcoin ETF? A co nám přináší?

Bitcoin ETF by byl jasnou volbou pro lidi a instituce, kteří se nechtějí starat o to, jak Bitcoin uchovávat a zabezpečit, ale hledají pouze snadný způsob, jak do něho zainvestovat své peníze. Toto ETF by totiž kopírovalo výkon Bitcoin indexu, který sleduje opravdovou cenu Bitcoinu na burzách.

V současné době se jedná již o několikátý pokus o založení Bitcoin ETF. Předchozí pokusy bohužel nikdy nebyly úspěšné a americká SEC (komise dohlížející na cenné papíry v USA) je zamítla. A to zejména pro nedostatek krypto regulací v USA a ve zbytku světa.

Nedávno jste ale mohli zaznamenat, že Japonsko a nyní i nově Jižní Korea se rozhodli regulovat kryptoměnové burzy. K tomu americká SEC prohlásila, že Bitcoin ani Ethereum nepovažuje za cenné papíry, čímž vstoupila nová naděje pro Bitcoin ETF. V návaznosti tedy SEC obdržela další žádost vytvoření tohoto ETF od CBOE.

CBOE (Chicago Board Options Exchange) je jedna z největších a nejrespektovanějších opčních burz na celém světě, pro investory dokonce dokázala zajistit i pojištění, což prozatím nikdo, kdo se o Bitcoin ETF pokoušel nenabízel. To byl také jeden z důvodů proč SEC nikdy žádné BTC ETF nepovolila.

S tímto pojištěním je zajištěno, že pokud nastane nějaký hack nebo se prostě něco pokazí, tak investoři jsou krytí právě tímto pojištěním.

Den D nastane 10. srpna, kdy SEC má vydat své rozhodnutí, zda ETF povolí nebo ne.

 

No uvidíme, co si myslíte Vy? Projde to?

Budu se na Vás těšit u dalšího newsletteru! A pokud se Vám článek líbil – pošlete ho prosím dál 😊

 

Mějte se krásně!

Rosťa

 

Zajímavé články:

🤔 Decentralizovaná burza Bancor hacknutá, ukradeno $12 miliónů USD
🤔 V Opeře nyní naleznete vestavěnou krypto peněženku
🤔 Jak fungují kryptoměnové burzy?


5/5


(4 Reviews)

Zdroj úvodního obrázku je k nelezení zde

Zůstaň v obraze!

Přihlašte se k odběru novinek ze světa Bitcoinu a dalších kryptoměn!

!
Terms and Conditions checkbox is required.
Something went wrong. Please check your entries and try again.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Přidat komentář