Regulace kryptoměn v Jižní Koreji

754de19a-7bf3-41f2-8716-fb158bdd44a1 (1)

Ahoj všem! 😁

Doufám, že si užíváte dnešní slunečný den! Dneska si tak okrajově povíme, jak je to vlastně s regulacemi v Jižní Koreji.

Jižní Korea patří mezi technologicky nejvyspělejší státy na světě. Její obyvatelé jsou kryptoměnami přímo posedlí. Bláznivá poptávka Korejců po kryptoměnách vedla k ještě bláznivějším kurzům. V lednu si totiž připlatili v průměru 30 – 40 % na víc při nákupu kryptoměn v lokálních burzách.

Tato mánie se, ale nelíbila jihokorejské vládě a již minulý rok zakázala ICO (Initial Coin Offerings, tedy velmi oblíbenou cestu, jak vybrat peníze od lidí na financování určitého projektu). Začátkem tohoto roku se šrouby ještě více utáhly a Jižní Korea zakázala anonymní obchodování s kryptoměnami.

Lidé si začínali myslet, že z kryptoměnového ráje se pomalu stává druhá Čína, kde kryptoměny jsou v současné době zakázané.

Jižní Korea patří ke světovým leadrům v adopci blockchainové technologie a kryptoměn, proto jsem se také domníval, že by šla sama proti sobě, kdyby na krypto uvalila celoplošný zákaz.

Jak se ukázalo, tak jsem nebyl daleko od pravdy. Nedávno jihokorejská vláda ohlásila zavedení regulací, které budou brzy uvaleny na kryptoměnové burzy. Těm už tedy nebude stačit ubohá licence za $40, ale začnou být vnímani jako velké finanční instituce typu bank a burz s cennými papíry.

Mimo jiné se budou zpřísňovat regulace ohledně praní špinavých peněz. Tamní vláda se momentálně snaží prosadit nové směrnice, které by zajistili jihokorejským úřadům monitorovat bankovní účty a kryptoměnové transakce svých občanů a tím údajně docílit větší transparentnosti.

😐Ač jsou tyto regulace velkým krokem dopředu pro Jižní Koreu a pro celý krypto svět, tak velmi ubírají na původní myšlence kryptoměn. Na svobodě. Vlády se snaží dělat vše proto, aby tento prostor dokázali, co nejvíce monitorovat a sledovat, stejně tak jako to dělají s bankovními transakcemi atp.

Podobně k tomu přistupuje i Evropská unie, která nedávno vydala směrnici (2018/843), kde stejně jako Jižní Korea vyžaduje, aby provozovatele burz a směnáren byli registrováni (měli určitou licenci) a nastavili systémy, které umožní monitoring uživatelů kryptoměnových burz a směnáren.

Co si o tom myslíte vy? Budu rád za Vaše názory!
Mějte se krásně!
Rosťa

 

Zajímavé články:

🤔 Je projekt opravdu decentralizovaný?
🤔 Ethereum není cenný papír, tedy alespoň podle americké SEC
🤔 Lightning network dělá obrovský progres, ale ještě nezvládá velké transakce 
🤔 94 ze 100 blockchainových projektů je postaveno na Ethereu ... jsou to ale všechno legitimní projekty?


5/5


(1 Review)

Zdroj úvodního obrázku je k nelezení zde

Zůstaň v obraze!

Přihlašte se k odběru novinek ze světa Bitcoinu a dalších kryptoměn!

!
Terms and Conditions checkbox is required.
Something went wrong. Please check your entries and try again.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Přidat komentář