Samsung Galaxy S10 přichází na trh se zabudovanou kryptopeněženkou. Na co se můžeme těšit?

samsung-galaxy-s10-hoyle-17

Kryptoměnová komunita se zatajeným dechem očekávala, zda je to skutečně mobilní telefon Samsung Galaxy S10, který bude mít v sobě zabudovanou kryptoměnovou peněženku. Ona tomu spousta věcí totiž nasvědčovala a navíc se to proslýchalo už od prosince 2018.

Vzhledem k blockchainovým činnostem Samsungu se dalo skutečně čekat, že s něčím takovým  přijde. Vždyť v roce 2018 podala společnost hned tři žádosti na ochranné známky v EU pro chytré telefony – jednu pro Blockchain KeyStore, druhou pro Blockchain Core a tu třetí Blockchain Key Box.

Teď už je to ale všechno jasné. Minulý týden to bylo oficiálně potvrzeno, je to Galaxy S10. Takže na co se můžeme těšit? Jak silné bude zabezpečení a co to vlastně tato novinka pro kryptoměny obecně znamená?

 

Samsung není první

Hned na začátek se sluší uvést věci na pravou míru. Samsung nebyl prvním, kdo s myšlenkou kryptoměnové peněženky v mobilu přišel.  Už v roce 2018 to bylo HTC se svým Exodus 1 či Sirin Finney. Jenomže Samsung je jedním z největších výrobců chytrých telefonů na světě, ročně jich prodá přes 300 milionů a v tabulce prodejů chytrých telefonů bývá na první příčce, což se o obou výše zmíněných mobilech se dříve zabudovanou kryptoměnovou peněženkou tvrdit nedá.

Samsung udělal tímto virtuálním měnám velkou službu. Jednak se dostanou do hlubšího povědomí širší veřejnosti a také to představuje další krůček k vytvoření všeobecně větší důvěry k nim.  Když tak renomovaná firma, jako je Samsung, vsadí své karty na kryptoměny, znamená to jediné. Je to win-win výsledek.

Obě strany z toho mohou získat opravdu hodně. Samsung je díky „es desítce“ zase o něco napřed před Applem, a přestože přišly HTC či Sirin Finney s kryptopeněženkou v mobilu už před Samsungem, bude to zřejmě Samsung, kdo si urve největší podíl na slávě a širokou veřejností bude za průkopníka v kryptoměnách považován právě on.

 

Knox je jedním nejlepších zabezpečení ve smartphonech

Ovšem, na rozdíl od mnoha jiných výrobců, Samsung exceluje na poli zabezpečení se svou zabezpečovací platformou Knox, která je předinstalována ve většině jeho chytrých telefonech.

Knox šifruje nejen software, ale také hardware, přičemž bezpečnostní testy provádí pravidelně a stejně tak testy na nežádoucí činnost. Galaxy S10 by tak díky Knoxu měla být schopna rozpoznat jakoukoli neoprávněnou manipulaci s mobilním telefonem, k čemuž pomáhá také v displeji zabudovaný ultrasonický snímač otisků prstů, který svého majitele detekuje spolehlivě a velmi rychle. Dle Samsungu je prakticky nemožné jej ošálit.

Že ohledně svého zabezpečení Samsung zřejmě neplácá jen tak do vody, svědčí i test od IT firmy Gartner, kde se Knox ukázal být jako silně zabezpečený v 25 z 28 kategorií.

 

Secure Folder

Dalším důkazem, že výrobce opravdu nebere zabezpečení svých chytrých zařízení na lehkou váhu, svědčí i Secure Folder, který vám umožní mít zcela pod kontrolou soukromá data či aplikace v oddělené zabezpečené složce, kam se dostanete jenom vy. Právě zde se Knox činí nejvíce. Díky zabezpečení pomocí Knoxu si v Secure Folder snadno oddělíte pracovní záležitosti od těch soukromých, což se hodí zejména v případech, kdy zařízení používá více lidí anebo před detektivními praktikami partnera :). Ano, telefon může používat více lidí, lze na něm totiž vytvořit více účtů. Je tedy jen na vás, co budete chtít s ostatními na vašem mobilu sdílet.

 

Aplikace Blockchain KeyStore

Galaxy S10 bude obsahovat zabezpečené úložiště navržené speciálně pro kryptoměnové privátní klíče. V KeyStore si budete moci vytvořit jak novou kryptopeněženku, tak importovat už existující. Aplikace je zabezpečena biometrickým autentizačním systémem (Ultrasonic Fingerprint Sacanner), takže dovnitř pustí jen vás jako majitele podle otisku prstu. Telefon jde, mimo jiné způsoby, také odemknout za pomoci rozeznání obličeje.

 

Čipset  Exynos 9820 v Galaxy S10

Galaxy S10 běží na nejvýkonnějším čipsetu Exynos 9820, který je díky zabudované neurální procesní jednotce (NPU) 7x rychlejší než jeho předchůdce Exyntos 9810. NPU se dokáže sám nastavit podle vašeho chování na mobilním zařízení tak, aby bylo využití mobilního telefonu co možná nejefektivnější a nejrychlejší s ohledem na vaše potřeby. Exynos 9820 je vybaven 8nm FinFET LPP procesorem, přičemž se skládá ze čtyř jader.

Kryptoměnové odvětví se rozvíjí obrovskou rychlostí, a to dokonce i přesto, že se trh s kryptoměnami v současné době nachází v bear marketu. Hi-tech společnosti do blockchainových technologií a kryptoměn vráží nemalé peníze a Samsung je jen jedním z aktuálních příkladů. Galaxy S10 není jen telefonem pro obchodníky s kryptoměnami, je to pouze doplněk, který spotřebitel buď využije anebo ne.

Je velmi pravděpodobné, že i ostatní výrobci smartphonů se zabudovanou kryptoměnovou peněženkou co nevidět přijdou. Co Samsungu však už nikdo neodpáře, je jeho prvenství, i když, jak víme, první nebyl. Novým Galaxy S10 předběhl ty výrobce, kteří s touto vychytávkou přišli už nějaký čas před ním a před těmi, kdo přijdou po něm, si udělal obrovský náskok. Tak kdo bude další?


5/5


(3 Reviews)

Zdroj úvodního obrázku je k nelezení zde

Zůstaň v obraze!

Přihlašte se k odběru novinek ze světa Bitcoinu a dalších kryptoměn!

!
Terms and Conditions checkbox is required.
Something went wrong. Please check your entries and try again.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Přidat komentář