Koupit-Bitcoin-1024x623

Jak koupit Bitcoin? A jak ho ještě můžu získat?

Nyní už byste měli znát základy Bitcoinu a mít vytvořenou peněženku. Pokud ne, určitě Vám pomůžou tyto články. V tomto článku si povíme, jak koupit bitcoin a jak získat bitcoin zdarma.

Pokud již máte peněženku připravenou, tak si možná říkáte, jak tam sakra dostanu ten Bitcoin? Tento článek Vám ukáže všelijaké způsoby, jak na to. Pokud Vás ale zajímá pouze postup, jak jej nakoupit, tak klikněte zde

Obecně lze říci, že Bitcoin si můžete koupit, vydělat nebo si ho sami “vytěžit”. Vzhledem k tomu, že jeho těžení je velmi technicky a finančně náročná záležitost, tak v této části se budeme věnovat hlavně tomu, jak jej nakoupit (více o těžení v tomto článku).

Pro mnoho lidí může být první nákup Bitcoinu velmi zdlouhavý proces. Ale vůbec to tak nemusí být, když víte, jak na to!

Proto, jako při výběru peněženky bych Vám chtěl znovu doporučit – zodpovědět si níže položené otázky a na základě Vašich odpovědí si následně dokážete lépe vybrat z nabízených možností.

Za jakým účelem jej nakupujete? Denní používání? Investice? Aktivní obchodování?

Udělali jste si před nákupem dostatečný průzkum? Víte tedy, co opravdu nakupujete?

Chcete zůstat při nákupu anonymní?

Jak koupit Bitcoin přes směnárnu – Doporučená cesta

Internetové směnárny jsou pravděpodobně jednou z nejjednodušších cest, jak získat první Bitcoin, nebo jeho část. Stačí zaslat peníze z Vašeho bankovního účtu na účet směnárny a oni Vám obratem pošlou předem sjednaný obnos kryptoměny.

Příklad směnárny: Bitbeli, SimplecoinCoinbase

Bitcoinový účet - doporučená cesta

Bitcoinový účet je skvělou volbou pro lidi, kteří hledají, co nejjednodušší řešení nákupu bitcoinu s českou podporou. Umožňuje klientům jednoduché spoření do Bitcoinu v českých korunách. Stačí si nastavit trvalý příkaz na libovolnou částku a začít si dlouhodobě průměrovat cenu. Bitcoin následně můžete mít u nás uložený nebo si jej vybrat do vlastní peněženky.

Zároveň vám bude přidělen osobní poradce, který vám bude vždy k dispozici a pomůže vyřešit jakýkoliv problém. Více informací lze nalézt zde.

Tento produkt je vhodný hlavně pro lidi, kteří nechtějí nic řešit a mají rádi, když je o ně dobře postaráno. Nákladovost nákupu se pohybuje od 9 do 7 % při nákupu a výkup je následně za takřka burzovní ceny.

Bitcoinový účet provozuje Rosťa Plachý (autor webu jaknakrypto.cz) společně se zakladateli GoldenGate skrze sesterskou společnost GG Digital, a.s.

Jak získat bitcoin přes Bitcoinové bankomaty (ATMs) - Doporučená cesta

Bitcoinové bankomaty jsou stejně jako směnárny jednou z nejjednodušších cest, jak nakoupit. Fungují na velice podobném principu jako právě směnárny s tím rozdílem, že namísto bankovního účtu platíte hotovostí, což Vám zajistí větší anonymitu při nákupu. Nevýhodou může být omezená dostupnost těchto bankomatů a špatné směnné kurzy.

Příklad bankomatu: V České republice můžete najít spousty Bitcoinových bankomatů, nejbližší snadno najdete zadáním města na této adrese coinatmradar.com.

Jak nakoupit Bitcoin přímým nákupem

Chcete-li zůstat zcela anonymní, můžete využít například služeb tzv. P2P obchodů, což znamená, že Bitcoin nakoupíte přímo od člověka, který jej prodává. Pro uskutečnění transakce se sejdete na určeném místě, zaplatíte hotovostí, a ještě v ten okamžik prodejce odesílá Bitcoin do Vaší peněženky.

Dejte si ale pozor na podvodníky, kteří si od Vás vezmou hotovost a poté uprchnou. Nebo naopak Vy jim pošlete Bitcoin a oni Vám za něj už nezaplatí.

Příklad stránky zprostředkovávající tyto obchody: Local Bitcoins

Jak pořídit bitcoin v trafice

Zajímavou možnost nabízí český Bit.plus, kde si Bitcoiny objednáte online, ale zaplatíte za ně “offline” v jedné z trafik GECO na 260 místech v 98 městech po celé ČR.

Burzy

Pokud chcete aktivně obchodovat (tradovat) nebo nakupovat velké množství kryptoměn za relativně malé poplatky, burza pro Vás bude pravděpodobně nejlepším řešením. Velkou nevýhodou je však nutnost ověření identity, které může zabrat i několik dní, než burza Vaši žádost zpracuje.

Příklad doporučených burz: Bitstamp.net, Coinmate.io, Coinbase Pro, Kraken.com

Vydělat si ho

Vlastníte podnik? E-shop? Nebo podnikáte na volné noze? Nechte si zaplatit Bitcoinem nebo jinou kryptoměnou.

Příklad zprostředkovatelů Bitcoinových plateb: Bitpay, Bitcoinpay (česká společnost)

Těžení Bitcoinu

Možná jste už slyšeli, že si Bitcoin můžete sami “vytěžit” za pomocí speciálního programu a Vašeho počítače. Bohužel v dnešní době “těží” tolik lidí, že je zapotřebí stále více a více výpočetní síly a samotná těžba se stává těžší a těžší. Pokud byste ale opravdu měli zájem jej těžit, budete si muset pořídit speciální zařízení nazývající se ASIC, která jsou vytvořená přímo pro těžbu.

Bohužel cena jednoho ASIC zařízení se může vyšplhat až na $3000, proto na těžbu Bitcoinu potřebujete velkou počáteční investici. Spolu s tím je spojeno riziko nenávratnosti investice, protože se stále zvyšující obtížností těžení, a potřebujete stále více a více výpočetní síly, abyste zůstali profitabilní (zůstali v zisku).

Více o těžení v tomto článku.

Nakupujeme Bitcoin - jak ho koupit na Bitbeli

Bitbeli je česká směnárna, která jako první integrovala platební bránu GoPay a tím umožňuje českým zákazníkům okamžitý nákup kryptoměny při výhodném kurzu.

Na rozdíl od ostatních českých i zahraničních směnáren jsou transparentní a zobrazí Vám strukturu jejich poplatků.

Další výhodou je určitě intuitivní prostředí vhodné hlavně pro nováčky ve světě kryptoměn. Pojďme si tedy ukázat jak zde nakoupit třeba bitcoin. Buď můžete porkačovat ve čtení nebo se podívat na videonávod.

Kryptoměny: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple a v budoucnu i další
Možnost platby: Okamžitý bankovní převod, Platební brána Gopay, Bankovní převod (do českých bank)
Poplatky: 2,5 % při nákupu a 2,5 % při výkupu
Ověření identity: Nutné
Platformy: Web
Sídlo: Česká republika
Rok založení: 2019

Jak nakoupit bitcoin a další kryptoměny na Bitbeli?

Na Bitbeli registrace uživatele je nutná, proto před samotným nákupem je nutno projít identifikací.

1. Vyberte kryptoměnu a zadejte částku

Bitcoin, Litecoin, Ethereum, je to na Vás. Následně zadejte za kolik si přejete nakoupit. Minimální objednávka je 300 Kč.

2. Zadejte adresu Vaší peněženky

Zadejte adresu peněženky kryptoměny, kterou chcete nakoupit. Pokud peněženku ještě nemáte, vytvořte si jí podle mých návodů zde.

 

3. Vyberte způsob platby

Máte na výběr z rychlého bankovního převodu, obyčejného převodu a brzo budou dostupné i platební karty. Důrazně bych doporučil rychlý platební převod, protože jakmile zadáte v bance příkaz k úhradě a banka tuto informaci předá Bitbeli, tak se ihned odesílá kryptoměna.

3. Zkontrolujte si Vaší objednávku

Doporučuji si 2x zkontrolovat peněženku, kterou jste zadali ať se kryptoměna poté neodešle někam jinam. Nezapomínejte, že kryptoměnové transakce jsou nevratné, takže poté byste doslova vyhodili peníze z okna.

4. Zaplaťte a počkejte na potvrzení platby

Nyní stačí už jen zaplatit, počkat chvilinku na potvrzení platby a je to! :) Bitbeli za okamžik odešle vaší kryptoměnu.

Nutno však dodat, že Bitbeli bude muse počkat ještě na dodatečné informace o dané transakci z platební brány. Tyto informace obdrží obvykle do několika málo minut, ale občas se to může protáhnout i na několik hodin, což i tak je rychlejší než některé české směnárny, které musí čekat než jim přijde obyčejný bankovní převod.

Ihned jakmile Bitbeli tyto informace obdrží, tak odesílá kryptoměnu. Na závěr je pro transparentnost nutno dodat, že jsem založil a ručím za směnárnu Bitbeli.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

4/5 (25 Reviews)

Předchozí článek

Jak si založit Bitcoinovou peněženku?

Další článek

Jak fungují Bitcoinové transakce?

Přehled celého kurzu

bitcoin fofr kurz gold

Bitcoin Fofr kurz™

Za 5 minut čtení získáte základní informace o Bitcoinu. Zjistíte, co to vlastně je, jaké má vlastnosti, co s ním můžete dělat, a dozvíte se důležité typy, jak se v tomto divokém světě Bitcoinu a dalších kryptoměn chovat.

4/5 (25 Reviews)

Přidat komentář