Koupit Bitcoin

Jak nakoupit Bitcoin? A jak ho ještě můžu získat?

Obecně lze říci, že Bitcoin si můžete koupit, vydělat nebo si ho sami “vytěžit”. Vzhledem k tomu, že těžení Bitcoinu je velmi technicky a finančně náročná záležitost, tak v této části se budeme věnovat hlavně tomu, jak Bitcoin nakoupit (více o těžení Bitcoinu v tomto článku).

Pro mnoho lidí může být první nákup Bitcoinu velmi zdlouhavý proces. Ale vůbec to tak nemusí být, když víte, jak na to!

Proto, jako při výběru peněženky bych Vám chtěl znovu doporučit – zodpovědět si níže položené otázky a na základě Vašich odpovědí si následně dokážete lépe vybrat z nabízených možností.

Za jakým účelem nakupujete Bitcoin? Denní používání? Investice? Aktivní obchodování?

Udělali jste si před nákupem dostatečný průzkum? Víte tedy, co opravdu nakupujete?

Chcete zůstat při nákupu anonymní?

Směnárny – Doporučená cesta

Internetové směnárny jsou pravděpodobně jednou z nejjednodušších cest, jak získat první Bitcoin nebo jeho část. Stačí zaslat peníze z Vašeho bankovního účtu na účet směnárny a oni Vám obratem pošlou předem sjednaný obnos kryptoměny.

Příklad směnárny: SimplecoinCoinbase

Bitcoinové bankomaty (ATMs) - Doporučená cesta

Bitcoinové bankomaty jsou stejně jako směnárny jednou z nejjednodušších cest, jak Bitcoin nakoupit. Fungují na velice podobném principu jako právě směnárny s tím rozdílem, že namísto bankovního účtu platíte hotovostí, což Vám zajistí větší anonymitu při nákupu. Nevýhodou může být omezená dostupnost těchto bankomatů a špatné směnné kurzy.

Příklad bankomatu: V České republice můžete najít spousty Bitcoinových bankomatů, nejbližší snadno najdete zadáním města na této adrese coinatmradar.com.

Přímý nákup

Chcete-li zůstat zcela anonymní, můžete využít například služeb tzv. P2P obchodů, což znamená, že Bitcoin nakoupíte přímo od člověka, který jej prodává. Pro uskutečnění transakce se sejdete na určeném místě, zaplatíte hotovostí, a ještě v ten okamžik prodejce odesílá Bitcoin do Vaší peněženky.

Dejte si ale pozor na podvodníky, kteří si od Vás vezmou hotovost a poté uprchnou. Nebo naopak Vy jim pošlete Bitcoin a oni Vám za něj už nezaplatí.

Příklad stránky zprostředkovávající tyto obchody: Local Bitcoins

Objednáte a zaplatíte v trafice

Zajímavou možnost nabízí český EasyCoin, kde si Bitcoiny objednáte online, ale zaplatíte za ně “offline” v jedné z trafik GECO na 260 místech v 98 městech po celé ČR.

Burzy

Pokud chcete aktivně obchodovat (tradovat) nebo nakupovat velké množství kryptoměn za relativně malé poplatky, burza pro Vás bude pravděpodobně nejlepším řešením. Velkou nevýhodou je však nutnost ověření identity, které může zabrat i několik dní, než burza Vaši žádost zpracuje.

Příklad doporučených burz: Bitstamp.net, Coinmate.io (k dispozici i účet české Fio banky) Gdax.com, Kraken.com

Vydělat si ho

Vlastníte podnik? E-shop? Nebo podnikáte na volné noze? Nechte si zaplatit Bitcoinem nebo jinou kryptoměnou.

Příklad zprostředkovatelů Bitcoinových plateb: Bitpay, Bitcoinpay (česká společnost)

Klikačky aka Bitcoin zdarma

Internet byl a zřejmě i bude plný “klikaček”, jedná se webové stránky, kde si prohlížíte a klikáte na různé reklamy a tím si vyděláváte opravdu malé frakce Bitcoinu (tzv. Satoshis). Tento způsob může být například vhodný pro vyzkoušení Vaší nové peněženky.

Příklad služeb: Bitsforclicks.com, Advercoins.com, Bitter.io

Těžení Bitcoinu

Možná jste už slyšeli, že si Bitcoin můžete sami “vytěžit” za pomocí speciálního programu a Vašeho počítače. Bohužel v dnešní době Bitcoin “těží” tolik lidí, že je zapotřebí stále více a více výpočetní síly a samotná těžba se stává těžší a těžší. Pokud byste ale opravdu měli zájem Bitcoin těžit, budete si muset pořídit speciální zařízení nazývající se ASIC, která jsou vytvořená přímo pro těžbu Bitcoinu.

Bohužel cena jednoho ASIC zařízení se může vyšplhat až na $3000, proto na těžbu Bitcoinu potřebujete velkou počáteční investici. Spolu s tím je spojeno riziko nenávratnosti investice, protože se stále zvyšující obtížností těžení Bitcoinu, potřebujete stále více a více výpočetní síly, abyste zůstali profitabilní (zůstali v zisku).

Více o těžení v tomto článku.

Nakupujeme Bitcoin na Coinbase

Coinbase je americká směnárna působící na trhu již od roku 2012. Za tu dobu se na této platformě směnilo přes 150 miliard dolarů a obsloužilo více než 13 miliónů uživatelů.

Výhodou je intuitivní prostředí vhodné hlavně pro nováčky ve světě kryptoměn, další výhodou je instantní nákup Bitcoinu nebo jiných kryptoměn (altcoinů) jako jsou Litecoin a Ethereum za pomocí platební karty. Můžete ale využít i standardní bankovní SEPA převod (převod pro platby v rámci EU - je trošku rychlejší než obyčejný).

Kryptoměny: Bitcoin. Litecoin, Ethereum
Ověření identity: Součástí registrace
Platformy: Web a mobilní aplikace
Možnost platby: Platební karty, bankovní SEPA převod
Sídlo: Spojené státy Americké
Rok založení: 2012

Zůstaňte v obraze!

Přihlašte se k odběru novinek ze světa Bitcoinu a dalších kryptoměn!

!
Terms and Conditions checkbox is required.
Something went wrong. Please check your entries and try again.

Nakupujeme Bitcoin na Simplecoin

Simplecoin je česká směnárna působící na trhu již od roku 2013. Za tu dobu se na této platformě směnilo přes 1 miliardu korun. V Česku je velmi populární zejména pro svoji spolehlivost.

Bohužel jediný způsob, jak nakoupit Bitcoin na Simplecoinu, je použitím klasického bankovního převodu, což může směnu protáhnout až na 1-1,5 dne. Zkrátka, než jsou peníze přičteny na účet Simplecoinu, ve chvíli, kdy obdrží platbu, velmi rychle Bitcoiny odesílají.

Kryptoměny: Bitcoin
Možnost platby: Bankovní převod (do českých bank)
Ověření identity: Při objednávce nad 25 000 Kč
Platformy: Web
Sídlo: Česká republika
Rok založení: 2013

Jak nakoupit Bitcoin na Simplecoinu?

Na Simplecoinu registrace uživatele není nutná. Své osobní údaje musíte směnárně poskytnout pouze, pokud byste chtěli nakoupit Bitcoin za více než 25000 Kč. Toto nařízení je dáno zákonem jako ochrana proti praní špinavých peněz.

1. Otevřete stránku a zvolte, že chcete Bitcoin “Koupit”

Pokud již nějaký Bitcoin máte, můžete ho na Simplecoinu i prodat, ale pozor na velký rozdíl ve výkupním a prodejním kurzu.

2. Vyberte, zda zadáte množství v Bitcoinech nebo v korunách

Pro jednodušší orientaci zvolte zadané množství “v korunách” a do políčka zadejte, za kolik si přejete nakoupit

V současné době je minimální nákup 1 000 Kč.

3. Zadejte email a adresu Vaší peněženky

Email slouží pro komunikaci se směnárnou. Ale pokud projdete i procesem ověření identity, tak při budoucích nákupech nad 25000 Kč po Vás směnárna nebude chtít opětovné ověření.

Pokud peněženku ještě nemáte, vytvořte si jí podle mého návodu zde.

4. Teď už jen stačí odeslat peníze na jeden z nabízených bankovních účtů Simplecoinu

Před odesláním ale nezapomeňte uvést do zprávy pro příjemce poznámku, kterou Vám Simplecoin zaslal do emailu. Bude v následujícím tvaru: vas-email kupuje X.XXBTC na simplecoin.cz

5. A je to! Teď už jen vyčkejte až Simplecoin zpracuje platbu a Vaše Bitcoiny dorazí do Vaší peněženky

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

4.8/5 (6 Reviews)

Předchozí článek

Jak si založit Bitcoinovou peněženku?

Další článek

Jak fungují Bitcoinové transakce?

Přehled celého kurzu

bitcoin fofr kurz gold

Bitcoin Fofr kurz™

Za 5 minut čtení získáte základní informace o Bitcoinu. Zjistíte, co to vlastně je, jaké má vlastnosti, co s ním můžete dělat, a dozvíte se důležité typy, jak se v tomto divokém světě Bitcoinu a dalších kryptoměn chovat.

4.8/5 (6 Reviews)

Přidat komentář