Kde koupit Bitcoin a jak na to? Jde to za peníze i zadarmo!
Kde koupit Bitcoin, když nevím jak?
Kde koupit Bitcoin, když s kryptoměnami teprve začínáte? Dobrý dotaz, který určitě pomůže mnoha dalším zájemcům. Inu, na výběr máte hned několik možných způsobů a my si o nich v tomto článku povíme úplně všechno. Chápu, že pro mnoho lidí je tato otázka velmi zapeklitá, protože Bitcoin je pro mnoho lidí stále ještě velkou neznámou. Ve skutečnosti na tom však není nic až tak složitého, zkrátka nic, co byste po přečtení tohoto návodu nezvládli.
Než se ale budete zajímat o to, kde nakoupit Bitcoin..
Mít v „kapse“ Bitcoiny je super a má to mnoho výhod, ale než si těchto benefitů začnete užívat, je dobré znát ty nejdůležitější základy okolo Bitcoinu, bez kterých byste se do jeho koupi neměli vůbec pouštět.
O pár chvil později..
Máte přečteno? Super! Pojďme se tedy otázce nákupu Bitcoinu, věnovat dopodrobna tak, abyste po přečtení tohoto článku měli zcela jasnou představu, jak se vlastně kupuje.
Abyste si mohli BTC pořídit, potřebujete k tomu mít nejdříve kryptopeněženku. V začátcích není vůbec nutné do peněženky investovat, stačí vám mobilní peněženka anebo klidně ta papírová.
Pokud se ptáte, která peněženka na Bitcoin je nejlepší, dokážete si určitě odpovědět sami po přečtení článku, který se výběrem vhodné peněženky zabývá.
Kde nakoupit Bitcoin za peníze?
Ano, nákup Bitcoinu za peníze je tím nejjednodušším způsobem pořízení, který bych vám já osobně doporučil. Bitcoin se totiž nemusí zákonitě jen kupovat. Dá se i vytěžit. Ale než zaplesáte, že jste hned na začátku našli způsob, jak získat BTC zdarma, musím vám sdělit, že těžba Bitcoinu není jednoduchá a už vůbec ne levná, proto se vám vyplatí jej spíše koupit. Ale i tak si o možnosti získání Bitcoinu těžbou za pár chvil povíme víc.
1. Možnost: Ve směnárně
Nejspolehlivěji a nejrychleji BTC koupíte na internetové směnárně. V tomto způsobu pořízení není vůbec nic složitého, zkrátka peníze z vašeho běžného účtu převedete na účet směnárny, která vám ihned pošle ekvivalent v dané kryptoměně.
Příklad směnárny: Bitbeli, Simplecoin, Coinbase
2. Možnost: Platební kartou
Také ve směnárně. Ovšem ne všechny směnárny umožňují nákup kryptoměn kreditní kartou kvůli potenciálnímu zneužití ze strany kupujícího tak, že uplatní tzv. chargeback, kdy banka kupujícímu vrátí peníze za neuskutečněnou transakci, která však ve skutečnosti proběhla.
Příklad směnárny: Coinbase, Bitbeli (již brzy)
3. Možnost: Bankomat („BTCmat“)
K nákupu Bitcoinu přes bankomat jsou určeny speciální bitcoinové bankomaty (ATM). Stejně tak jako nákup přes krypto směnárnu, je i nákup přes bankomat jedním z nejjednodušších způsobů pořízení.
Pořízení BTC přes automat preferují zejména lidé, kteří si chtějí zajistit určitou anonymitu. Peníze totiž vkládáte do bankomatu v hotovosti.
Bankomat vás bude navádět, nemusíte mít tedy strach, že byste nevěděli kudy kam. Navíc vás s největší pravděpodobností nebudou ani stresovat lidi ve frontě na bankomat. Co si budeme povídat, zas až tak frekventované ATM na Bitcoiny nejsou, alespoň v porovnání s těmi klasickými ne.
Hlavní nevýhoda BTC automatů spočívá v jejich nedostatečné dostupnosti a horších směnných kurzech.
Kdyby vás zajímalo, jak daleko od sebe bitcoinový ATM máte, snadno to zjistíte na webové stránce coinatmradar.com, kde kromě bankomatu poblíž najdete také informace o poplatcích.
4. Možnost: Z ruky do „ruky“ (anonymní)
Tedy vy předáte ze své ruky peníze v hotovosti do ruky a prodejce a ten vám pošle BTC do vaší bitcoinové peněženky. Respektive měl by. Tento způsob nákupu BTC je tím nejanonymnějším vůbec.
Asi vás však napadá, že tento typ transakce zároveň asi nebude úplně košer. Legální je, ale přitom je také riskantní, a to pro obě strany. Jak pro vás coby kupujícího, tak i tehdy, pokud se ocitnete na straně prodávajícího.
Stejně tak jako na straně prodávajících, tak také na straně kupujících, se můžou vyskytnout nepoctiví lidé, kteří vezmou hotovost, utečou a samozřejmě do bitcoinové peněženky kupujícího nic nepošlou. Anebo naopak, prodávající kryptoměnu odešle, ale kupující mu nezaplatí. Při tomto způsobu nákupu (případně prodeje) si proto dávejte obrovský pozor na to, od koho kryptoměnu vlastně kupujete (komu jej prodáváte).
5. Možnost: V trafice
Koupit si Bitcoin v trafice je skoro tak jednoduché, jako byste si šli koupit stírací los. Tento způsob zakoupení Bitcoinu nabízí služba BitStock. Jednoduše si Bitcoiny objednáte online a zaplatíte za ně hotově na jedné z trafik GECO, které jsou rozeseté po celé ČR.
6. Možnost: Na burze
Jestliže si Bitcoin kupujete za účelem dalšího obchodování, nevýhodnější pro vás bude nakoupit si ho přímo na burze, kde se dá pořídit za nízké poplatky. Pokud si však střežíte své soukromí, patrně se vám nebude líbit, že se na burze musíte nejen zaregistrovat, ale také verifikovat, tedy ověřit svou totožnost pomocí dokladů totožnosti a často i selfie s konkrétním osobním dokladem. Na žádné seriózní burze se bez verifikace však neobejdete, jedná se o zcela standardní postup.
Existuje velké množství burz, za sebe určitě doporučuji mrknout na Bitstamp.net, Coinmate.io (k dispozici i účet české Fio banky) Gdax.com, Kraken.com
7. Možnost: Získat Bitcoin „zadarmo“
Uvozovky jsou zde zcela relevantní a slovo nakoupit také. Zadarmo totiž ani kuře nehrabe a Bitcoin za nic také nezískáte.
- Nechte si zaplatit Bitcoinem. Můžete si ho tedy třeba vydělat, a to pokud podnikáte na volné noze, anebo máte e-shop. Zkrátka si necháte za svou práci či zboží zaplatit v BTC.
- Vyklikejte si jej: Troufám si říct, že získat Bitcoin za pomoci různých klikaček na internetu zkrátka nejde. Ano, můžete klikat na reklamy a tím vydělávat, ale abyste si naklikali jeden celý Bitcoin, to byste touto činností museli strávit asi celý život. Vyklikat si ale samozřejmě můžete jeho drobné, tedy Satoshi. A také to není úplně zadarmo, stojí to především váš čas. Ale pokud si chcete třeba jen vyzkoušet novou peněženku anebo se s Bitcoinem trochu seznámit, tyto klikačky jsou za tímto účelem naprosto ideální. Ovšem nepočítejte s tím, že takto zbohatnete. Klikat můžete začít například na com, Advercoins.com či Bitter.io.
- Těžba Bitcoinu: Jako nejjednodušší způsob získání BTC se nováčkům může zdát jeho těžba. Jenomže opak je pravdou. Dříve skutečně šlo těžbou na vlastním počítači Bitcoin získat, ale dnes už ne. Potřebovali byste k tomu speciální zařízení, kterému se říká ASIC, a to stojí okolo 3,000 USD. Navíc není vůbec zaručeno, že se vám tato investice vrátí. A nejde jenom o pořízení samotného zařízení, to by se dalo ještě nějak zkousnout, ale především pak o energii, protože taková zařízení pro těžbu žerou opravdu hodně energie, a tedy hodně peněz. Nicméně těžba je velmi zajímavý proces a hodí se, když budete vědět, jak vlastně ta těžba Bitcoinů funguje.
Kde koupit Bitcoin v Praze?
V Praze, nebo kdekoli jinde! Pokud chcete Bitcoin koupit anonymně nebo z nějakého jiného důvodu nechcete nakupovat BTC navrhovanými způsoby, bude se vám hodit stránka Local Bitcoins, která tento typ obchodů zprostředkovává. Ať už jste z Prahy anebo z nějaké vesničky na jižní Moravě, tento vyhledávač vám najde nejbližší místo od vašeho domova, kde budete moci kryptoměnu koupit.
Kde vybrat pro Bitcoin nejlepší směnárnu? Vyzkoušejte českou Bitbeli!
Bitbeli je ryze česká směnárna, která byla založena v roce 2019. Jako první integrovala do svého systému platební bránu GoPay, díky níž můžou zákazníci kryptoměny nakupovat okamžitě za ten nejvýhodnější kurz. Kromě Bitcoinu lze v současné době na Bitbeli nakoupit také Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum a Ripple, přičemž do budoucna se počítá s dalšími kryptoměnami.
Bitbeli jde zcela jiným směrem než české a zahraniční směnárny. Je totiž transparentní, přičemž zákazník má přehled o celé struktuře poplatků. Intuitivní a transparentní prostředí Bitbeli ocení jak profesionální obchodníci, tak i úplní začátečníci, na které Bitbeli klade důraz především. Při seznámení s Bitbeli může být velmi nápomocen tento video návod.
Jak koupit kryptoměny na Bitbeli?
A minimální částka, za kterou musíte nakupit? To je jen 300 Kč. Jednoduše zadáte adresu peněženky a vaši e-mailovou adresu, na které vás bude Bitbeli informovat o průběhu objednávky.
Na Bitbeli lze za nákup zaplatit hned několika způsoby. Vybrat si můžete mezi rychlým bankovním převodem, klasickým převodem a v brzké době bude možné zaplatit i platební kartou.
Nejlepší a nejrychlejší metodou platby je rychlý platební převod, jakmile však bude zprovozněn i nákup Bitcoinu pomocí platební karty, určitě doporučujeme i tento typ platby.
Ať už nakupujete kdekoli, VŽDY si pro jistotu několikrát překontrolujte adresu peněženky. Jakákoli transakce je u kryptoměn nevratná. Vyplatí se proto klidně 5x měřit, protože říznout se dá jen jednou.
Jakmile si tedy všechno překontrolujete, už jen malou chvíli čekáte, než vám peníze dorazí do peněženky, zpravidla to bývá do pár minut. I přestože Bibeli implementací platební brány GoPay přeskočilo všechny české směnárny a rychlostí převodu se jí tak žádná nevyrovná, ojediněle se může stát, že se transakce protáhne i na několik hodin. I přesto všechno je Bitbeli v převodu rychlejší než většina českých směnáren, u kterých klient musí čekat mnohem déle, než směnárně přijde klasický bankovní převod.
Bitcoin – kde koupit už tedy víme..
Zdálo se vám pořízení vaší první kryptoměny až dosud příliš komplikované? Věřím, že po přečtení tohoto návodu máte už úplně jasno v tom „co a jak“ a na co si při pořízení kryptoměn dát pozor. Chápu, že kryptoměny jsou pro naprostou většinu lidí stále ještě těžko uchopitelnou myšlenkou. Hodnota Bitcoinu za těch pár let ale vyrostla do nesmírné výšky a jsem přesvědčen o tom, že investice, ať už do Bitcoinu anebo jiné perspektivní kryptoměny, má do budoucna velký smysl. Pokud nakupujete kryptoměnu úplně poprvé, rozhodně vám počáteční obavy z neznáma pomůže rozptýlit právě Bitbeli, při jejímž vývoji byl kladen důraz zejména na nejisté kroky začátečníků. Každý přeci s kryptoměnami někdy začínal. A co vaše začátky? Co vás přimělo ke koupi kryptoměny?
Předchozí článek
Jak si založit Bitcoinovou peněženku?
Další článek
Jak fungují Bitcoinové transakce?
Přehled celého kurzu
Bitcoin Fofr kurz™
Za 5 minut čtení získáte základní informace o Bitcoinu. Zjistíte, co to vlastně je, jaké má vlastnosti, co s ním můžete dělat, a dozvíte se důležité typy, jak se v tomto divokém světě Bitcoinu a dalších kryptoměn chovat.